Michael Saylor twierdzi, że firma będzie przechowywać Bitcoin przez „100 lat”

Dyrektor generalny Microstrategy, Michael Saylor, planuje trzymać swój Bitcoin przez 100 lat, opisując go jako „najlepsze zabezpieczenie na świecie”.

Dyrektor generalny Microstrategy Michael Saylor powiedział, że będzie trzymał Bitcoin ( BTC ) swojej firmy przez 100 lat i nie ma zamiaru go sprzedawać

11 sierpnia firma wywiadu gospodarczego ogłosiła, że kupiła 21 454 BTC za 250 milionów dolarów . Ta inwestycja jest obecnie warta ponad 278 milionów dolarów, co oznacza wzrost o 11% w ciągu dwóch miesięcy. Od tego czasu firma kupiła więcej Bitcoinów.

W nowym wywiadzie z CEO Real Vision, Raoulem Palem, Saylor powiedział, że decyzja o zainwestowaniu 250 milionów dolarów została podjęta w wyniku dyskusji pomiędzy zarządem a inwestorami, audytorem i kierownictwem firmy. Saylor wyjaśnił:

„To nie jest spekulacja ani zabezpieczenie. To przemyślana strategia korporacyjna polegająca na przyjęciu standardu Bitcoin ”

Microstrategy postanowiła zrestrukturyzować swój skarb w odpowiedzi na niedawną globalną niepewność gospodarczą, szukając aktywów, które mogą zapewnić długoterminowe przechowywanie wartości

Ale po rozważeniu różnych opcji z perspektywą 100-letnią Saylor zdecydował, że jedyną opcją jest Bitcoin. Doszedł do wniosku, że podatki i opłaty zabijają prawie wszystkie inne aktywa, a te, które nie zostały zabite, są okaleczone, ponieważ są kontrolowane przez dyrektora generalnego, rząd lub kraj.

Z drugiej strony, Bitcoin ewoluuje iz czasem staje się trudniejszy, silniejszy i szybszy, podsumował Saylor, opisując BTC jako „rój cybernetycznych szerszeni chronionych przez ścianę zaszyfrowanej energii”.

Patrząc na Ethereum jako alternatywę dla Bitcoina, powiedział Palowi, nie ma porównania, ponieważ „wciąż gonią za funkcjonalnością”. Wyjaśnił, że „nadal trzeba to udowodnić”, dodając:

„Istnieją scentralizowani konkurenci, a [Ethereum] nie skończyli jeszcze z funkcjonalną architekturą”.
Fakt, że Bitcoin jest tak duży w porównaniu ze wszystkimi innymi kryptowalutami, jest taki, że „rynek krzyczy do Ciebie, że jest zwycięzca, […] pożera świat”.

Saylor zapewnił, że Bitcoin jest najlepszym zabezpieczeniem na świecie i nie można go nawet porównać do złota ani żadnych innych towarów. Powiedział Palowi, że jeśli będziesz trzymał 100 milionów dolarów w gotówce przez 100 lat, stracisz 99% z nich, a jeśli będziesz trzymany w złocie, w najlepszym przypadku nadal stracisz 85%.

Saylor opisał Bitcoin jako wykonujący podobne narzędzia pieniężne jak złoto, tylko lepiej i bez obawy o rozcieńczenie – porównując BTC do złota jako tego, czym stal jest cegła:

„Bitcoin, jeśli nie jest sto razy lepszy od złota, to jest milion razy lepszy niż złoto i nie ma nic bliskiego”.