Czy Bitcoin Burst to $400,000 w zakładzie? Luke Martin analizuje Wall Street Veteran’s Massive BTC Price Prediction.

Popularny inwestor i analityk kryptograficzny Luke Martin analizuje ogromną prognozę cen Bitcoinów od weterana Wall Street Fund Manager.

Scott Minerd, globalny szef inwestycji giganta Guggenheim Investments, zarządzającego aktywami o wartości 270 miliardów dolarów, twierdzi, że BTC powinna być wyceniona na 400 000 dolarów.

Minerd mówi, że analiza jego firmy opiera się na „niedoborze i względnej wycenie takich rzeczy jak złoto jako procent PKB“.

W nowym filmie Martin zwraca uwagę na całkowity limit podaży Bitcoin Bank wynoszący 21 milionów monet oraz na wybory polityki rządowej, które, jak twierdzi, uwiarygodniają tę teorię.

„Jeśli użyjesz pułapu rynkowego złota jako celu i użyjesz go jako względnego modelu wyceny, jeśli Bitcoin zje się nim w ciągu najbliższych 100 lat, to myślę, że cel cenowy 400.000 dolarów, który dał Scott Minerd – a wyobrażam sobie, że dadzą go inni przyszli Bitcoinerzy – rzeczywiście ma sens, zwłaszcza jeśli weźmiesz pod uwagę, że wartość aktywów jest znacznie większa niż tylko złoto.

Pamiętaj, że ludzie przechowują wartość w kolekcjach, przechowują wartość w sztuce pięknej, przechowują wartość w drogich samochodach. Billionaires, milionerzy, mają Ferrari, mają Porsche, a czasami kupują je do jazdy nimi, ale wiele razy kupują je jako sklep wartości. Kupujecie rzadkie przedmioty, ponieważ dobrze zachowują swoją wartość w świecie, w którym mamy nieskończoną podaż fiat money. Nadal drukujemy pieniądze. Skąpe aktywa wciąż rosną wraz ze wzrostem podaży pieniądza.“

Martin mówi, że gracze instytucjonalni wchodzący na rynek Bitcoinów, w tym duże firmy, takie jak MicroStrategy, fundusze hedgingowe i firmy ubezpieczeniowe, nie kupują Bitcoinów za 5-10% transakcji. Kupują, ponieważ zakładają się, że Bitcoin zje się na rynku złota.

„Naprawdę prosty model wykorzystania docelowego pułapu rynkowego złota i tego, czym jest podaż Bitcoinu, dzieląc pułap rynkowy przez podaż, daje 400.000 dolarów – nie jest to całkowicie nierozsądne. Może to zająć dużo czasu, a nawet powiedziałbym, że jest to dobra możliwość w moim życiu. Więc nie idź tam i YOLO długo 100x, nie mów swoim przyjaciołom, że Luke powiedział, że musi iść do 400.000 dolarów, w przyszłym tygodniu lub przyszłym miesiącu, pamiętaj, że to jest długoterminowa rzecz.“