Cameron Winklevoss o tym, dlaczego Bitcoin i Ethereum to organiczne formy pieniądza

Chociaż Bitcoin , Ether i inne aktywa cyfrowe są znane jako formy kryptowaluty, wiele osób z branży i poza nią nie zgadza się co do części „waluty”. Niektórzy nazywają te aktywa cyfrowe „magazynem wartości”, a inni po prostu nazywają je bezwartościowymi pojazdami spekulacyjnymi.

W całej swojej historii Bitcoin walczył o uznanie go za wiarygodny

A walka toczyła się na więcej niż jednym froncie. Bitcoin i inne protokoły blockchain muszą nieustannie stawiać czoła pytaniom o to, czy technologia jest solidna i bezpieczna, zanim jeszcze wejdą na ring, aby ustalić, czy jest to waluta, czy nie.

Jednak wielu entuzjastów kryptowalut i ekspertów w dziedzinie technologii blockchain uznałoby niezmiennie doskonałe wyniki Bitcoina od ponad dekady za dowód, że może on działać zgodnie z przeznaczeniem jako całkowicie zdecentralizowany instrument finansowy.

Cameron Winklevoss, znany miliarder Bitcoin i współzałożyciel giełdy kryptowalut Gemini, mówi, że nie tylko pojawiają się formy waluty BTC i ETH, ale są one doskonałym przykładem organicznego rozwoju technologicznego i finansowego.

„#Bitcoin i Ether to wschodzące pieniądze. Nie były nikomu narzucane, ich adopcja jest spokojna i organiczna. Pieniądze fiducjarne to pieniądz gwałtowny, jego przyjęcie zawsze wymaga siły ”

W krajach, które ostatnio ucierpiały z powodu katastrof gospodarczych i załamań walutowych, takich jak Turcja, Liban i Wenezuela, obywatele zwrócili się ku Bitcoinowi, tak jak wyjaśnił Cameron Winklevoss. Po zmuszeniu do korzystania ze ślepego zaułka wartości lub waluty, społeczeństwo w tych krajach w końcu stało się bardziej skłonne do zwracania się do BTC jako bezpiecznej przystani.

Zmiana społeczna, w której Bitcoin jest używany jako powszechny środek wymiany, może wciąż nastąpić latami. Jednak instytucje i organy regulacyjne zaczęły łagodzić swoje stanowisko w sprawie wykorzystania i proliferacji zasobów cyfrowych. W lipcu sprawa Stany Zjednoczone v. Harmon spowodowała, że ​​sądy federalne wydały ważne oświadczenie dotyczące pieniędzy. Sędzia Naczelny Beryl A. Howell stwierdził, że pieniądz „powszechnie oznacza środek wymiany, metodę płatności lub środek przechowywania wartości. Bitcoin to takie rzeczy ”.

Jednak każdego dnia coraz więcej firm korzysta z Bitcoin i innych rozwiązań blockchain. Nawet wielkie firmy zajmujące się przetwarzaniem płatności, takie jak Visa, są coraz bardziej zainteresowane oferowaniem klientom usług kryptowalutowych .

Ponieważ zarówno społeczeństwo, jak i sam tradycyjny sektor technologii stają się bardziej świadome tego, co może zrobić blockchain, prace rozwojowe będą rosły wykładniczo. W miarę jak wygodniej będzie korzystać z kryptowalut, będziemy obserwować stały wzrost ich wykorzystania w życiu codziennym, jeszcze bardziej utrwalając deklarację Winklevoss, że kryptowaluty są pieniądzem.