Bitcoin Trading Sees Explosive Growth in Africa in 2020 Aktualności

Wolumen handlu Bitcoinami w skali Peer-to-Peer uderza w nowe, wszechobecne rekordy w Afryce

Trzy waluty afrykańskie osiągają nowe wartości szczytowe
Afryka przewyższa Amerykę Łacińską
Podczas gdy główne giełdy krypto walutowe odnotowały w zeszłym miesiącu znaczny spadek wolumenu obrotów, Afryka nadal bije poprzednie rekordy, zgodnie z danymi dostarczonymi przez stronę analityczną Useful Tulips.

Jak zauważył analityk kryptoński Kevin Rooke, od marca obroty na afrykańskich giełdach peer-to-peer wzrosły 2,5-krotnie.

Powiązany z .
Bogaty Norweg 24-letni zabity po handlu Bitcoin P2P

Trzy waluty afrykańskie osiągają nowe wartości szczytowe
Handel P2P Bitcoin System jest zdominowany przez duopol Paxful i LocalBitcoins. Pierwszy z nich przejął prowadzenie w globalnym wolumenie pod koniec czerwca.

W zeszłym tygodniu skumulowany wolumen nigeryjskiej nairy po raz pierwszy przekroczył granicę 10 mln dolarów na tych dwóch giełdach.

Jest to obecnie druga co do wielkości waluta fiat w handlu P2P po dolarze amerykańskim.

Kenijski szyling i ghańskie cedi również osiągnęły swój rekord (2,5 mln dolarów i 1,7 mln dolarów).

Bitcoin (BTC) Peer-to-peer Exchange LocalBitcoins zawiesza konta afrykańskie: Szczegóły
Afryka przewyższa Amerykę Łacińską
Nękana hiperinflacją Wenezuela od dawna jest hotspotem dla przyjęcia kryptokurrency, a jej mieszkańcy znajdują ukojenie w Bitcoin, Dash i innych monetach, które są uważane za bardziej stabilne niż boliwar. Bitcoin pojawił się również w innych niestabilnych gospodarkach, takich jak Kolumbia i Argentyna.

Jednak już w maju rynki P2P w Afryce prześcignęły rynki Ameryki Łacińskiej, gdzie zainteresowanie handlem maleje. Obecnie naira w Nigerii notuje dwa razy większy wolumen niż boliwar.

Afryka znajduje się obecnie na drugim miejscu tuż za Ameryką Północną, która szczyci się tygodniowymi transakcjami na giełdach P2P o wartości 30 mln dolarów.